Українська
Національний банк України запускає можливість онлайн замовлення пам’ятних монет

 

05.09.2016

прес-реліз

 

6 вересня 2016 року Національний банк України впроваджує у тестовому режимі автоматизовану систему "Оnline замовлення" пам’ятних монет фізичними особами.

 

Онлайн замовлення спростить умови придбання пам'ятних монет Національного банку України нумізматами та надасть можливість гарантовано отримати їх. Даний ресурс дозволятиме ефективніше здійснювати розподіл монет по регіонам нашої держави, а також поповнювати нумізматам власні колекції.

 

Приймання онлайн замовлень розпочинається з пам’ятної монети "Україна починається з тебе" номіналом 5 гривень із нейзильберу, яка вводиться в обіг 12 жовтня 2016 року, та розповсюджується на всі пам’ятні монети, які будуть уведені в обіг у подальшому відповідно до плану випуску пам’ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції. По кожній пам’ятній монеті буде визначена кількість монет, яка передбачена для продажу через систему "Оnline замовлення".

 

Фізична особа має можливість замовити монети шляхом реєстрації, заповнивши реєстраційну форму на сайті. Після оформлення замовлення на електронну пошту фізичної особи відправляється номер замовлення, що свідчить про його приймання до виконання.

 

Купівля монети відбувається у визначеному у замовленні відділі (Управлінні) грошового обігу певного регіону протягом місяця з дати випуску монети в обіг або з дати отримання монети відділом (Управлінням). Під час купівлі монет фізична особа має вказати номер замовлення та пред’явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Якщо протягом місяця з дати випуску монети в обіг фізична особа-замовник не здійснила купівлю монети, замовлення анулюється.

 

Національний банк залишає за собою право відмовити у виконанні замовлення у разі, якщо обов’язкові дані, введені фізичною особою, є неповними, неточними або з помилками.

 

Пілотний проект "Оnline замовлення" пам’ятних монет фізичними особами буде проходити тестування близько двох місяців. Після удосконалення роботи онлайн замовлення запрацює у повну силу.

 

 

Запитання та відповіді:

 

1. Тобто вже з 6 вересня можна буде робити онлайн замовлення монети, яка увійде в обіг 12 жовтня?

Так, вже з 6 вересня можна буде зробити онлайн замовлення монети, яка увійде в обіг 12 жовтня.

 

2. Онлайн замовлення буде можливе на весь тираж монети чи тільки на якусь його частину?

Онлайн замовлення буде можливе лише на частину тиражу монети, адже у Національного банку є зобов’язання щодо продажу монет банкам-дистриб’юторам та іноземним замовникам.

 

3. Чи буде можливість замовлення монет, які увійшли в обіг раніше 12 жовтня 2016 року?

Поступово Національний банк буде доповнювати базу монет, які можна замовити, монетами, які увійшли в обіг раніше та є у наявності.

 

4. Яку кількість пам’ятних монет на одну особу можна буде замовити?

Кількість монет, які може придбати одна особа, буде визначатися окремо по кожній монеті, в залежності від тиражу.

 

5. Чи може монети викупити інша особа з документами особи, яка робила замовлення?

Ні. Викупити монети може тільки особа, яка робила замовлення.

 

6. Послуга онлайн замовлення є безоплатною?

Так. Послуга онлайн замовлення абсолютно безкоштовна.

 

7. Як саме буде здійснюватися розподіл по регіонам України?

Розподіл по регіонам буде здійснюватися в залежності від чисельності жителів регіону та кількості колекціонерів.

 

8. Чи можлива доставка замовлених монет на адресу замовника?

Поки такої можливості немає, але Національний банк не виключає таку можливість у майбутньому.

 

9. Розрахунок за монети можливий тільки у готівковій формі?

Розрахунок за монети наразі можливий тільки у готівковій формі, але в майбутньому планується введення також і безготівкових розрахунків.

 

10. Монети можна буде викупити тільки у відділеннях НБУ чи у банків-дистриб’юторів також?

Наразі викупити монети можна буде лише у регіональних відділеннях НБУ. Проте ми вивчаємо можливість продажу їх і через банки-дистриб’ютори.


 

 

 
Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов